«Менше означає більше». Що таке мінімалізм
«Менше означає більше» – девіз легендарного архітектора Людвіга Міс ван дер Рое, який сформував естетику та концепцію граничної простоти у дизайні. У статті ми розповімо, чим насправді є мінімалізм, які він використовує матеріали, меблі та колір, які у нього переваги та недоліки на практиці у реальному житті.
Витоки мінімалізму
Незважаючи на новомодність та популярність стилю у сучасних дизайнерів, мінімалізм, звичайно ж, зародився в давнину.
Його витоки легко знайти у більшості культур, включаючи Стародавню Грецію та Рим. Але найбільше уваги він отримав у Японії. Через постійні землетруси й цунамі, жителі Японії звикли будувати прості та недорогі будинки, з мінімальною кількістю меблів. Потім ця звичка оформилася у безліч філософських концепцій та релігій.
У Європі та всьому світі мінімалізм стає популярним після Другої світової війни.
Маючи обмежені ресурси, а також прагнення простоти та надійності, люди відмовляються від будівництва помпезних будівель та облаштування яскравих, кричущих та розкішних інтер'єрів.
У ходу знову філософія протестантської етики, коли ніхто не демонструє багатства та інші привілеї на показ, коли суспільство прагне внутрішнього миру між різними соціальними верствами.
Мінімалізм залишається домінуючою філософією Європи й сьогодні, проецюючі свій дух на архітектуру, дизайн інтер'єрів, одяг, поведінку та думки.
Читайте також:
Короткий огляд скандинавського стилюВизначення та основні риси стилю
Про мінімалізм легко написати книгу. А можна передати всю суть в одному реченні. Наприклад, що мінімалізм – це не коли мінімум, це коли достатньо.
В основі сучасного мінімалізму як стилю інтер'єру лежать концепції конструктивізму та функціоналізму.
-
Конструктивізм – строгість та лаконічність форм, геометризм.
-
Функціоналізм – коли зовнішня форма відповідає функції предмета.
Тому мінімалізм в інтер'єрі – це проста, точна та ясна композиція простору, коли використовуються лише необхідні предмети та речі.
Дизайнери намагаються будь-якими способами досягти відчуття широти, відкритості, легкості, у чому допомагають великі вікна, відсутність перегородок у кімнатах та величезна кількість світла.
У справжніх мінімалістичних інтер'єрах використовують натуральні, часто необроблені матеріали – камінь, дерево, шкіру, тканину. Також металеві елементи.
Стелі роблять без будь-яких конструкцій, вони просто пофарбовані фарбою.
В оформленні стін акцентують увагу на грубій фактурі – підкреслюють бетон, цеглу, натуральний камінь. Хоча можна використовувати однотонні шпалери без малюнка.
Підлогу покривають ламінатом, паркетом, або керамогранітною плиткою, без будь-яких малюнків та орнаментів.
Читайте також:
Як почати менше витрачати часу на прибиранняКолір, освітлення та меблі в стилі мінімалізм
Базові кольори мінімалізму – білий та сірий, що множать кількість світла у просторі, роблять його легшим.
Розбавляють їх бежевими або коричневими відтінками, а також чорним – для створення монохромності. У рідкісних випадках використовують яскраві кричущі кольори – виключно як акцентний елемент, і не більше трьох відтінків.
Бачите схожість зі скандинавським стилем? Це не просто так! Саме скандинавський стиль запозичив у мінімалізму свою колірну гаму. А також принципи освітлення.
Так, мінімалізму дуже важливо заманити в інтер'єр якнайбільше природного світла. Тому тут рідко зустрінеш штори та фіранки. Використовується й штучне світло. Але, на відміну від сканді, мінімалізм віддає перевагу прихованим джерелам – софітам та підсвічуванню.
В істинному мінімалізмі меблі займають не більше 20 % від усієї площі простору. Вони мають бути простими, з чіткими геометричними формами, бажано поєднувати кілька функцій. Системи зберігання роблять прихованими, техніку – на відміну від хай-тека – ховають з очей геть.
І, звичайно, мінімалізм – один із небагатьох стилів, де не вітається декор. Максимум – 2-3 лаконічні предмети на кімнату.
Читайте також:
Інтер'єр майбутнього. Знайомство зі стилем Хай-текПереваги та недоліки
Перш ніж починати переробляти свою квартиру під мінімалізм, ознайомтеся з перевагами та недоліками цього стилю.
На відміну від інших напрямків, мінімалізм - це багато в чому стиль життя, тому доведеться піти на багато жертв:
-
навчитися позбавлятися безлічі милих, але насправді непотрібних речей, у тому числі книг.
-
Відмовити собі в задоволенні імпульсних покупок в дім, будь-то нові штори, або сувеніри з подорожі. Інакше легко порушити баланс інтер'єру.
-
Витрачати пристойні суми на лаконічні дизайнерські речі та багатофункціональні меблі, без яких неможливо уявити мінімалізм.
У той же час ви отримаєте чистий і легкий простір, який даруватиме унікальне почуття свободи й умиротворення, комфорту від використання красивих, якісних і корисних речей.
Здається, в цьому інтер'єрі більше сенсу, ніж у розкішних і перевантажених, але духовно порожніх аналогах.
-
630 грн621грнКонтейнер для сміття, сірий, 4 літриГотовий до відправлення