Як облаштувати вітальню: базові поради
В оформленні віталень немає єдиних стандартів – відправною точкою для гарного дизайнера служать бажання та потреби власників. Якщо ви бажаєте самостійно облаштувати свій дім, прочитайте кілька наших порад – можливо вони допоможуть прояснити деякі моменти та спростити вибір меблів.
4 способи організувати простір
Перш, ніж придбати меблі, потрібно розв’язати найважливіше питання – як ви будете використовувати цю кімнату. Виходячи з вашої відповіді вирішується проблема функціональності, стилю, кількості та розставлення.
Читайте також:
Що таке модульні вітальніМи виділимо кілька основних сценаріїв використання вітальні:
-
для перегляду фільмів,
-
для спілкування з друзями,
-
для ігор з маленькими дітьми,
-
для прийому гостей.
Якщо ваша мета – створити затишну вітальню для перегляду фільмів, вам знадобиться TV-тумба, великий диван і кілька зручних крісел. Точкою фокусування в кімнаті буде телевізор, а решта меблів розташується півколом, щоби люди сиділи обличчям до екрана.
Якщо головне завдання вітальні – приємна атмосфера для довгих розмов з близькими, меблі розставляються колом, а в центрі – журнальний столик. У цьому випадку краще не використовувати великі дивани – купуйте маленькі кушетки, пуфи та крісла, щоби з комфортом розмістити всіх гостей.
Якщо у вас маленькі діти – є сенс задуматися про поділ вітальні на ігрову та дорослу зони. Вам знадобляться шафи або модульні системи для зберігання іграшок, кушетка для дорослих і столик без гострих кутів, який стане візуальним кордоном між зонами.
Якщо вітальня використовується виключно для святкових вечерь або як їдальня, купуйте великий обідній стіл або стіл-трансформер з однаковими стільцями, сервірувальний столик і шафу для зберігання посуду. В цьому випадку меблі можна розставляти симетрично, для створення порядку.
Читайте також:
5 ідей як зробити казковий осінній інтер'єр4 способи поліпшити інтер'єр
Припустимо, ви зробили перестановку. Однак, залишилося відчуття неповноти підсумкової картини, ніби чогось не вистачає. Найчастіше, позбутися подібного ефекту допомагають ці чотири поліпшення:
-
нейтральний фон,
-
яскраві деталі,
-
правильне освітлення,
-
стильні меблі.
Часом колір стін або шпалер непомітний, особливо коли він кожен день перед очима. Змінивши його, ви повністю оновите вигляд головної кімнати у вашому домі. Найбільш стильно виглядають пастельні, світлі та теплі тони, починаючи з різних відтінків білого. А також бежевий, світло-коричневий, кремовий, блакитний, блідо-зелений. Крім моди, такі кольори дозволяють відчувати себе в комфорті та безпеці, вони допоможуть розслабитися та відпочити.
Щоби не нудьгувати в спокійних тонах, підберіть яскраві акценти. Це може бути великий килим або штори, кричуще крісло або червоні подушки на білому дивані, картини та інші декоративні елементи. Вся принадність яскравих акцентів у тому, що їх легко та дешево замінити. Так, в одну мить, вітальня перетвориться й порадує ваш мозок своєю новизною та свіжістю.
Фотографи знають важливість освітлення для створення чудової фотографії, тому й заморочуються з виставленням джерел світла. Освітлення не менш важливе й для вітальні. Найкраще багаторівневе – яскрава основна люстра, кілька торшерів з приглушеним світлом для створення затишної атмосфери, а також постійне підсвічування, наприклад стелажа з книгами, картин або декоративних елементів на стіні.
Купівля стильних меблів – найдорожчий спосіб поліпшити інтер'єр. І на жаль, без нього рідко можна обійтися. Які меблі сьогодні вважають стильними? Дизайнери радять позбутися однакових комплектів, і купувати окремі моделі меблів. Але, їх має об'єднувати будь-якої елемент – наприклад колір оббивки, фактура, матеріал і подібне.
Якщо вам потрібна допомога з облаштуванням вітальні – телефонуйте в наш кол-центр, консультанти будуть раді допомогти.